محصولات وگن

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم کرولتی فری به این معناست که کالا و مواد اولیه آن‌ها روی حیوانات آزمایش و تست نشده است. اما متاسفانه هیچ تعریف قاونی برای این واژه وجود ندارد و بسیار بستگی به خود برند دارد که تا تا چه حد خودشان را پایبند به این شرایط بکنند. به همین علت خیلی از محصولات آرایشی وجود دارد که لیبل کرولتی فری را دارند اما این محصولات به نحوی چه توسط تامین‌کننده‌ یا کشور واردکننده‌ روی حیوانات تست می‌شود.
نکته‌ای که مهم است به آن توجه کنید این است که این لزوما به این معنی نیست که حاوی محصولات حیوانی نیستند یعنی کرولتی فری بودن کاملا با وگان بودن متفاوت است.
در قانون برای عدم تست روی حیوانات معنی و جایگاه خاصی تعیین نشده است، اما خوشبختانه تعدادی سازمان‌ها خصوصی مانند PETA و Leaping Bunny وجود دارند که کرولتی فری بودن محصولات را بر اساس استانداردهای مورد قبول خودشان تایید یا رد می‌کنند.

آیا کرولتی فری همان وگان است؟

یکی از سوالاتی که برای طرفداران محیط زیست به وجود می‌آید، این است که آیا محصولات کرولتی فری، وگان هم هستند یا نه؟ جواب این سوال منفی است. بسیاری از محصولات کرولتی فری ممنوعیت تست حیوانی دارند؛ آن هم در تمام مراحل. شرکت‌های سازنده این محصولات تعهد می‌دهند که نه در مراحل اولیه و چه پس از ساخت محصول حق تست حیوانی ندارند و این اجازه را هم ندارند که از شرکت‌های واسطه‌ای بخواهند تست حیوانی را به جای آن‌ها انجام دهند. اما این مسئله فقط شامل تست حیوانی می‌شود و نه مواد به کار رفته در محصولات. بنابراین بعضی از این محصولات ممکن است از چربی‌های حیوانی یا موارد مشابه استفاده کرده باشند؛ در حالی که در محصولات وگان چنین مسئله‌ای وجود ندارد.​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات