عدم تست حیوانی به چه معناست؟

بلوم، برندی با محصولات فاقد تست حیوانی

در برند بلوم، همه محصولات ما فاقد تست حیوانی هستند. به این معنی که تامین کنندگان مواد تشکیل دهنده ما آنها را روی حیوانات آزمایش نمی کنند. و از سوی دیگر، ما نیز در بلوم، محصولات خود را روی حیوانات آزمایش نمی کنیم. در عین حال، هیچ همکار یا موسسه‌ی طرف قراردادی هم محصولات ما را به سفارش ما روی حیوانات آزمایش نمی کند، و در نهایت ممکن است حتی در مواردی که قوانین کشورها انجام تست حیوانی را اجباری کرده باشد (به عنوان مثال، در چین) روی حیوانات آزمایش نشده و در نتیجه در آن کشور عرضه نشود. همچنین، اگر برخی از محصولات یک برند بر روی حیوانات آزمایش شوند، آنگاه دیگر نمی توان آن برند فاقد تست حیوانی دانست. اما بلوم از آنجایی خود را یک برند فاقد تست حیوانی می داند که در همه‌ی محصولات و در تمام مراحل تولید، از هیچ گونه تست حیوانی استفاده نمی کند.

دلایل منطقی عدم انجام تست حیوانی چیست؟

اول از همه، امروزه بیش از هفت هزار ماده ایمن وجود دارد که برندهای آرایشی و بهداشتی می توانند از بین آنها برای فرموله کردن محصولات خود انتخاب کنند. این مواد لازم نیست روی حیوانات آزمایش شوند.

ثانیاً، چندین روش جایگزین نوآورانه وجود دارد که به ما امکان می‌دهد یک فرمول یا ماده را آزمایش کنیم، مانند تست آزمایشگاهی یا استفاده از مدل‌های رایانه‌ای.

ثالثاً، همانطور که امروزه می دانیم، انسان و حیوان از نظر ژنتیکی متفاوت هستند. بنابراین، آزمایش یک ماده بر روی بدن حیوانات هرگز نمی تواند ضامن ایمنی آن را روی بدن انسان ها باشد.

چهارم، احترام حقوق حیوانات به لحاظ اخلاقی نمی تواند در فضای آزمایشگاه ها متوقف شود. اگر به زندگی حیوانات به عنوان یک ارزش اخلاقی احترام می گذاریم، نباید تحقیقات علمی را از ارزش های خود استثنا کنیم.

 

تشخیص لوگوهای جعلی  Cruelty-Free

تنها سه نشان یا لوگوی قابل اعتماد وجود دارد که خریداران و مشتریان فاقد تست حیوانی باید به آنها اعتماد کنند. باید توجه داشت که برندها یا تولیدکنندگان زیادی وجود دارند که از لوگوهای جعلی یا تصاویر خرگوش استفاده می‌کنند تا ادعا کنند محصولشان فاقد تست حیوانی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات